Greensmith Memorial Trial

The South Birmingham MC will organise an Open Trial held under the ACU National Sporting Code. The Trials Standing Regulations of the ACU. The Central England Traditional Trials Championship, these supplementary regulations and final instructions which will have the same force as these regulations.

To enter the Greensmith Memorial Trial online Click Here for Solos and Click Here for Sidecars
To download an entry form for the Greensmith Memorial Trial Click Here
To download the regulations for the Greensmith Memorial Trial Click Here

Solo Entries

Rider NameMachineClubClass
John JackaMatchless G3LCZONA ONE MCCClass B
Stu Matthews Beta 300ccBewdley Class H
Christian PearsonBSA C15Dudley & District MccClass D
Dave Fowler Yamaha ty 175Redditch mccClass F
Ian cookSuzuki 325 Beamish Redditch Class F
paul cookFrancis Barnettstafford autoClass D
Keith GARDNERBSA Bantam 185ccBewdleyClass C
Colin LeeseHonda 200SBMC Class F
Alan MilesDrayton 250SBMCClass D
Lee DeveyHonda 200SBMCClass F
Steve ThompsonHonda 200Dudley MCCClass F
Darren lobb Montesa 4rt 260Redditch mccClass H
mark wellsMontesa 260South Shropshire mccClass H
keith wellsbsa bantam 175Kings NortonClass D
Steve AllenMatchless G3LCdursley mc&lccClass A
alanwright250 jamesstratford Class D
Gerry MinshallJames 250Gerry MinshallClass C
Danny LittlehalesFrancis BarnettStaffs MoorllandsClass C
Dave WoodGarelliStafford AutoClass F
Colin Mew250 Gas GasAlton MCCClass H
David BeckettMontesa 300Zona oneClass H
Michael Flanagan250 VertigoDudleyClass H
Joe Moore260 MontessaDudleyClass H
Ade Robinson Gasgas 250 txt pro 2Staffs Moorland MCCClass H
Steve Sell250 OssaMARBognorClass E
Geoff Muston125TL HondaWaltham ChaseClass F
merv, Powellmatchless g3cwye valleyClass B
Ian peberdyBsa bantamNormandy mccClass D
malcolm peberdybultaco 340normandy mccClass E
Mark Lucas280 C15 BSAStourbridgeClass D
Graham Greaves350 Triumph TwinBewdleyClass D
ALAN HALFORDTriumph CubLEAMINGTON VICTORYClass D
shaun browntriumph 3tabanovallumClass C
Dan Sanders240 FanticWye Valley A.C.Class F
John Sanders250 JamesWye Valley A.C.Class C
Steven hayBSA bantam 175Kings nortonClass D
Tony Bradley Bsa bantam Leamington victory Class C
Dave daleGasgasBognor Class H
Scott brookesVertigo 250RedditchClass H
Chris woodhouseBetaSbmccClass H
Steve clift Gasgas 300 Dudley and district mccClass H

Sidecar Entries

Rider NamePassenger NameMachineClubClass
Paul FishlockDebbie MerrellAriel. 500Normandy MCCClass G
PesterfieldPeterDeborah SmithArielHaslemereClass G